Setkání odborníků

Datum: pátek 2. 11. 2018
Čas: 20.00
Místo: Velkopřevorský palác, Velkopřevorské náměstí 4, Praha 1

Ve Velkopřevorském paláci sídlí nejvyšší český představený Suverenního rytířského řádu sv. Jana v Jeruzalémě, Rhodu a Malty, neboli johanitů – maltézských rytířů. V minulosti tento palác při­pra­vo­val české rytíře k ochraně křesťanství před islámem a k osvobození Svaté země. Zároveň sloužil jako špitál k plnění druhého poslání řádu, spočívajícího v charitě a péči o raněné a nemocné.

Reprezentační částí je „piano nobile“ s komnatami velkopřevora a hlavně Rytířský sál, kde za­se­da­la komenda maltézských rytířů. Ve všech prostorách jsou rozvěšeny vzácné obrazy, hlavně čes­kých, německých a italských barokních mistrů.

Srdečně Vás zveme do tohoto jedinečného prostoru!

 

Petr Kroutil Orchestra

Petr Kroutil, saxofonista, klarinetista a zpěvák vešel ve známost zejména jako Danny Smiřický z Ka­chy­ňo­va televizního zpracování Škvoreckého Prima sezóny. V 18 letech se stal členem legendárního Ori­gi­nál­ní­ho Pražského Synkopického Orchestru a swing se mu doslova zadřel pod kůži. V roce 1997 byl spo­lu­za­kla­datelem moderního jazzového kvintetu Přátelé tichého jazzu ovlivněný zejména jazzovou hudbou Stana Getze, Gerriho Mulligana a Cheta Bakera.V roce 2002 vydal v Londýně album „Bhakti Junction“ s renomovanou zpěvačkou Rinou Gidoonal mísící etno hudbu s jazzovými kořeny.

V současné době vystupuje se svou kapelou, která mísí prvky starého dobrého swingu a jazzu s po­­sle­­cho­vou kvalitní populární hudbou, jakou představují písně Stinga, Stewieho Wondera či Erica Claptona i jiné.